9 Οκτ 2016

Χάθηκε στις καθυστερήσεις.

Στις καθυστερήσεις «έπεσε» η Ρόδος στα Ζωνιανά! Οι «πράσινοι» ηττήθηκαν στην τελευταία φάση του αγώνα με 3 – 2 σε ένα ματς το οποίο ήταν κομμένο και ραμμένο στα μέτρα τους και θα μπορούσαν να είχαν πάρει ακόμα και τους τρεις βαθμούς. Η Ρόδος αν και βρέθηκε να χάνει, κατάφερε να γυρίσει …τούμπα το παιχνίδι και να πάρει το προβάδισμα με 2 – 1. Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως ήρθαν τα πάνω κάτω και ο Ερμής με αντεπίθεση διαρκείας πήρε τη μεγάλη νίκη και διατήρησε και το αήττητο του.
Τα γκολ:
Ο Ερμής άνοιξε το σκορ μόλις στο 4’ με κεφαλιά του Τοπούζη μέσα από την καρδιά της άμυνας της Ρόδου. Στο 32’ όμως ο Κουρούπης με εντυπωσιακό σουτ πέτυχε το 1 – 1 και στο 57’ ο Τζιβίλογλου με μια μακρινή …φωτοβολίδα έκανε το 1 – 2. Στο 83’ ο Σοκολάρι από κοντά έκανε το 2 – 2 και στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ανυφαντάκης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 3 – 2.

Πηγή:news12.gr