15 Φεβ 2016

Νίκη για παιδικό ισόπαλοι οι έφηβοι της Ρόδου

Μια νίκη και μια ισοπαλία περιελάμβανε το μενού στους αγώνες που έδωσαν το Σαββατοκύριακο που
 μας πέρασε τα τμήματα υποδομής της Ρόδου.

Στο εφηβικό το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στην ομάδα της Ρόδου και του Διγενή Κοσκινού έληξε ισόπαλο με σκορ 2-2 .
Στο γήπεδο του Ε.Α.Κ διεξήχθησαν τα υπόλοιπα 26 λεπτά μετά την διακοπή του πρώτου αγώνα,λόγω κακών καιρικών συνθηκών.
Η Ρόδος που είχε μαζί της τον δυνατό άνεμο, μπήκε δυνατά στον αγώνα και έκλεισε τον Διγενή στο μισό γήπεδο.
Παρότι ήταν εμφανώς καλύτερη και προηγήθηκε δυο φορές στο σκορ, δεν κατάφερε τελικά να φύγει νικήτρια από το γήπεδο αφού στάθηκε άτυχη δεχόμενη την ισοφάριση λίγο πριν το τέλος του παιχνιδιού,από μια στημένη φάση (κόρνερ) και στιγμιαία αδράνεια της άμυνας.
Τα γκολ της Ρόδου σημείωσαν ο Ταρατίτας και ο Καριοφύλλης.

ΠΑΙΔΙΚΟ
 Για το παιδικό πρωτάθλημα η ομάδα της Ρόδου συνέχισε το αήττητο σερί της επικρατώντας στο γήπεδο της Σαλάκου του Ευκλή Σορωνής με  0-4.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Παναγιώτη Μπεκιάρη μπήκε στα αποδυτήρια προηγούμενη με 0-2 με γκολ που σημείωσαν ο Κωνσταντινίδης με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή και ο Αλιμερκάι με απευθείας κτύπημα φάουλ.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Ρόδος συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και πέτυχε άλλα δυο τέρματα.
 Με ατομική  ενέργεια και σουτ από  πλάγια  δεξιά ο Κοντός έκανε το 0-3 για να κλείσει το σκορ ο Λαζαράκης με ωραίο πλασέ μέσα από την μεγάλη περιοχή.
 Απέναντι σε μια  δυνατή ομάδα όπως είναι ο Ευκλής, η Ρόδος  για άλλο ένα παιχνίδι εντυπωσίασε με το απλό  και ποιοτικό ποδόσφαιρο που έπαιξε και έδειξε ότι δίκαια βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Ρόδος (Παναγιώτης Μπεκιάρης)
Σκαρπέτης,Μπεκιάρης,Αμπελάς,Ζαννέττος,Κλαδάς,Κάππος,Κοντός,Κωνσταντινίδης, Πόλος,Αλιμκερκάι,Σκούρας.(Λαζαράκης,Καρδούλιας,Νικηταράς,Κωτιάδης,Πότσης)