26 Μαρ 2012

Μελίσσια - Ρόδος 3-1

Πολύ δυνατά μπήκε στο παιχνίδι η Ρόδος που είχε μόλις στο δεύτερο λεπτό δοκάρι με τον Καλημέρη, ενώ παρότι απειλήθηκε σε αρκετές περιπτώσεις από τους γηπεδούχους, πατούσε καλά στο γήπεδο επιθετικά και ιδιαίτερα στην κόντρα επίθεση. Τα Μελίσσια είχαν την πρωτοβουλία, απείλησαν σε αρκετές περιπτώσεις, όμως ο Τόππος με εξαιρετικές επεμβάσεις κρατούσε το μηδέν. Όλα αυτά μέχρι το 30΄ όταν τα Μελίσσια με υποψία οφσάιντ έκαναν το 1-0. Τα ελάφια προσπάθησαν να ισοφαρίσουν στα εναπομείναντα λεπτά, χωρίς να φτάσουν στο επιθυμητό αποτέλεσμα. Το χειρότερο δυνατό σενάριο ήταν το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου για την Ρόδο. Μέσα σε 18 λεπτά τα Μελίσσια πέτυχαν ακόμα δύο γκολ . Η είσοδος του Φράγκου στο ματς αφύπνισε κάπως τους παίκτες του Σάββα Ορφανίδη. Ο νεαρός επιθετικός μείωσε σε 3-1 και είχε και δοκάρι για να ξαναβάλει τους πράσινους στο ματς. Μέχρι εκεί όμως. Η Ρόδος δεν μπόρεσε να απειλήσει στο φινάλε και το 3-1 έμεινε μέχρι το τέλους.

Ρόδος (Σάββας Ορφανίδης): Τόππος, Σώτας (62΄ Φράγκος), Καντιμοίρης, Παπαδόπουλος, Πελέκης, Καρπαθάκης, Δανάς,Καλημέρης (60΄ Διακοβασιλείου), Ορφανίδης, Γκινής,Καταπόδης.