5 Νοε 2011

Ρόδος - Φωστήρας 1-0

Πολύ καλή εμφάνιση από τα ελάφια και σπουδαία νίκη στην πρεμιέρα.
Η Ρόδος μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και πίεσε τον Φωστήρα στα πρώτα λεπτά. Η πρώτη ευκαιρία ήρθε μετά από καλή προσπάθεια του Φράγκου από τα δεξιά , μπήκε στην περιοχή ανατράπηκε από πίσω αλλά ο διαιτητής συνέχισε το παιχνίδι. Στο 16' λεπτό ήρθε η μεγαλύτερη ευκαιρία για το πρώτο ημίχρονο , ο Φράγκος και πάλι πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή πέρασε τον αμυντικό αλλά δεν μπόρεσε να πλασάρει τον τερματοφύλακα στο τετ α τετ. Στα υπόλοιπα λεπτά το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο .
Στο δεύτερο ημίχρονο είχε την πρωτοβουλία η Ρόδος αλλά ο Φωστήρας τις ευκαιρίες.
Η Ρόδος ευτύχισε να έχει σε καλή μέρα τα δύο επιθετικά τις ατού τον Φράγκο και τον Γκινή.
Στο 80' λεπτό μετά από ωραίο συνδυασμό ο Φράγκος βγήκε μόνος με τον τερματοφύλακα , πλάσαρε ιδανικά κάνοντας το 1-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Ρόδος (Σάββας Ορφανίδης): Τόππος, Πατούχος, Καντιμοίρης , Παπαδόπουλος, Πελέκης, Θαμνόπουλος, Δανάς (Κιλασίν), Γκινής, Ορφανίδης (Καρπαθάκης), Φράγκος (Σότας) , Καταπόδης.