6 Μαρ 2010

Αγρ.Αστέρας - Ρόδος 2-0

Η Ρόδος δεν εμφανίστηκε στον Εύοσμο . Σε μια από τις χειρότερες εμφανίσεις της, έχασε για άλλο ένα παιχνίδι εκτός έδρας.
Τα Ελάφια ξεκίνησαν νωθρά στα πρώτα λεπτά του ματς , ενώ κατάφεραν να κάνουν την πρώτη ευκαιρία τους στο 13' με πλασέ του Κακλαμάνου πάνω από τον τερματοφύλακα πρόλαβε ο αμυντικός πριν η μπάλα μπει στα δίχτυα. Στο 20' μετά από λανθασμένη εκτίμηση του Στογιάννη και λάθος τοποθέτηση του Κακλαμάνου έγινε το 1-0. Στο 27' ο Κακλαμάνος βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Αγροτικού, πλάσαρε, αλλά ο τερματοφύλακας απομάκρυνε.Στο 40' λεπτό οι ισορροπίες άλλαξαν,καθώς ο Αγρ.Αστέρας έμεινε με 10 παίκτες.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στο 50' σε μια αντεπίθεση έγινε το 2-0. Κάπου εκεί τελειώσαν όλα , η Ρόδος δεν κατάφερε να αντιδράσει και έτσι ήρθε το τελικό αποτέλεσμα .

Ρόδος: Στογιάννης, Πελέκης, Παπαδημήτρης (77' Τριχιάς), Στ. Καντιμοίρης (58' Οξύζογλου), Καλλιμάνης, Irala, Villar, Βεργώνης, Γ. Καντιμοίρης, Κακλαμάνος, Lazetic.