24 Ιαν 2010

Ρόδος - Θρασύβουλος 1-1

Η Ρόδος μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και δημιούργησαν κάποιες καλές στιγμές με κύριους εκφραστές τον Βραζιλιάνο Βιγιάρ και τον Λάζετιτς. Η υπεροχή αυτή έγινε γκολ στο 37’. Ο Βιγιάρ με τον Ζιλβάν, σε μία βραζιλιάνικη συνεργασία άλλαξαν τη μπάλα από αριστερά και ο Λάζετιτς με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ για τη Ρόδο.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Ρόδος δεν μπήκε καλά στο παιχνίδι ,αναπαύθηκε στο 1-0 και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα στο 70’ να έρθει η ισοφάριση πάλι από στημένη φάση. Στα τελευταία λεπτά τα ελάφια προσπάθησαν να ξεφύγουν από την ισοπαλία, όμως το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Καλόπουλου βρήκε της δύο ομάδες στο 1-1.

Ρόδος: Παναγιωτόπουλος, Καντιμοίρης Στ., Δανάς, Πελέκης, Σωτηρχος, Βεργώνης, Ιράλα , Ρικάρντο (84΄Κακλαμάνος), Ζιλβαν (69΄Αθανασιάδης), Λάζετιτς, Γ. Καντιμοίρης