3 Δεκ 2014

Πέρασε στην επόμενη φάση

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου πέρασε η Ρόδος αφού επικράτησε στην Αρχίπολη με 0-2.Με πολλές αλλαγές στην σύνθεση της δεν δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση του Εθνικού αφού ήταν σε γενικές γραμμές ανώτερη και νίκησε δίκαια.Ο Δημήτρης Σκούνας έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος από τα νέα παιδιά που χρησιμοποίησε αφού έδειξαν ότι βρίσκονται σε καλή κατάσταση και μπορεί να τους υπολογίζει για την συνέχεια του πρωταθλήματος.
Σκόρερ και τω δυο τερμάτων ο διακριθείς Μανώλης Ευγενικός.
Το πρώτο στο 10' με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής και το δεύτερο στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου υστέρα από κτύπημα πέναλτι που καταλόγισε ο διαιτητής σε χέρι αμυντικού.
Η Ρόδος στο πρώτο ημίχρονο απόλεσε πέναλτι όταν ο Θεοδωρέλλης που ανέλαβε να το εκτελέσει νικήθηκε από τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Ρόδος (Δημήτρης Σκούνας): Ράντζα, Ορφανίδης Σ, Καμπούρης (68΄ Δαλκίδης), Θεοδωρέλλης, Γκάιδας, Κουρέτας, Σίμου (68΄ Παυλίδης), Γεωργιάδης (68΄ Δήμας), Ευγενικός, Γεωργάς, Ιμεραλιλάι