28 Σεπ 2013

Ιδανικό ξεκίνημα η Ρόδος

Ιδανικό ξεκίνημα για τη Ρόδο που νίκησε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος τη Χάλκη με σκορ 3-1.
Τα ελάφια είχαν την υπεροχή σε όλη τη διάρκεια  του αγώνα  και με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχαν και τα τρία τους γκολ.
Σκόρερ   ο Γιώργος Καντιμοίρης το 1-0 στο 57', ο  Φιλήμονας Βασιλαράκης έκανε το 2-0 στο 68'
ενώ η Χάλκη μείωσε με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Παπαλαζάρου σε 2-1.
Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις και πάλι ο Γιώργος Καντιμοιρης.

Ρόδος:

Μαλάμης, Καμπούρης, Σ.Καντιμοίρης Νικηταράς,Γκάιδας,Κουρέτας,Βασιλαράκης(91' Νίκανδρος),Αμπελάς(85' Παπαστεφάνου)Γ.Καντιμοίρης,Ευγενικός(54' Αθηναίος)
ξαναμπήκε στο παιχνίδι όταν μείωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παπαλαζάρου σε 2-1 - See more at: http://www.12sports.gr/Article.php?N_ID=30859#sthash.pJFVeNBW.dpuf
Ο χορός των γκολ άνοιξε στο 57’ για τα ελάφια με τον Γιώργο Καντιμοίρη να κάνει το 1-0, ενώ ο νεαρός Βασιλαράκης έγραψε το 2-0. Η ομάδα του Μανώλη Φραντζή ξαναμπήκε στο παιχνίδι όταν μείωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παπαλαζάρου σε 2-1. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα και πάλι ο Γιώργος Καντιμοίρης, με τα ''ελάφια'' να κάνουν ιδανικό ξεκίνημα - See more at: http://www.12sports.gr/Article.php?N_ID=30859#sthash.qq6x5pwj.dpuf