24 Οκτ 2012

Ρόδος - Αστ.Παστίδας 5-2 (Παράταση)

Σε παιχνίδι για γερά νεύρα, εξελίχθηκε το σημερινό για την Β’ φάση του Κυπέλλου Δωδεκανήσου, μεταξύ της Ρόδου και του Αστέρα Παστίδας. Τα «ελάφια» κατάφεραν να επικρατήσουν της ομάδας του Γιώργου Ορφανίδη στην παράταση με τελικό σκορ 5-2 και ενώ νωρίτερα είχαν καταφέρει να φέρουν στα ίσα το ματς στο 87° λεπτό.Χατ-τρικ για την ομάδα του Μιχάλη Χαρίτου πέτυχε ο Γιώργος Καντιμοίρης, ενώ από μια φορά σκόραραν οι Καστρουνής και Αμπελάς.Και τα δυο γκολ των φιλοξενούμενων που κρατούσαν για πολύ ώρα την πρόκριση στα χέρια τους, πέτυχε ο Κώστας Παπαστάμος.

Ρόδος (Μιχάλης Χαρίτος): Κουμέντος, Διακοβασιλείου, Καντιμοίρης Σ. , Καντιμοίρης Γ. , Καστρουνής, Κατσαράς, Σκαφίδας(66′ Αμπελάς), Λερογιάννης, Καμπούρης, Παπασταμάτης(106′ Βασιλαράκης) , Καλημέρης(66′ Ευγενικός)

Αστέρας Παστίδας (Γιώργος Ορφανίδης): Ροδανάκης, Μακρής(78′ Γκιζάλας), Δράκος(56′ Λενιού), Σπάρταλης, Πάπα, Παπαστάμος, Σκόρπος, Χαριτάκης, Μάτσης, Καραγιάννης, Σχοινάκης(70′ Γεωργαλλής)