11 Απρ 2012

Ρόδος - ΑΟ Μυκόνου 2-0

Τα ελάφια κέρδισαν με 2-0 τον Α.Ο. Μυκόνου και έκαναν σημαντικό βήμα για την παραμονή τους στον 8ο όμιλο του περιφερειακού πρωταθλήματος. Αποφασισμένοι, παθιασμένοι και δίνοντας τον καλύτερο τους εαυτό, οι παίκτες του Σάββα Ορφανίδη ήταν καλύτεροι και με την κατάκτηση της νίκης, ανέβηκαν ξανά πάνω από τη γραμμή του υποβιβασμού.
Η καλή μέρα φάνηκε από την αρχή για τους γηπεδούχους, αφού μόλις στο 2ο λεπτό ο Καταπόδης άνοιξε το σκορ… Η κυριαρχία της Ρόδου συνεχίστηκε, αφού τα «ελάφια» ήθελαν όσο τίποτα άλλο τη νίκη… Έτσι έλεγξαν το ρυθμό στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και μάλιστα πέτυχαν και δεύτερο γκολ με τον Φράγκο στο 54ο λεπτό… Ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι λίγο πριν την εκπνοή του α' ημιχρόνου μετά από ενέργεια του Ορφανίδη.

ΡΟΔΟΣ (Σάββας Ορφανίδης): Ροδανάκης, Σώτα (50'  Πατούχος), Καντιμοίρης, Παπαδόπουλος, Καλημέρης (65' Γεωργάς), Θαμνόπουλος, Δανάς, Καταπώδης, Γκινής, Φράγκος, Ορφανίδης (83' Διακοβασιλείου).