13 Νοε 2011

Ηλιούπολη - Ρόδος 1-1

Καλή εμφάνιση για τα ελάφια στο γήπεδο της Ηλιούπολης . Πήραν σημαντικό βαθμό απέναντι σε μια καλή ομάδα και σε αντίξοες καιρικές συνθήκες.
Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο και με μια πολύ καλή ευκαιρία για την Ρόδο στο 24΄ μετά από φάουλ του Καντιμοίρη αφύλακτος ο Φράγκος στο ύψος της μικρής περιοχής πλάσαρε και η μπάλα κατέληξε άουτ.
 Στο δεύτερο ημίχρονο σε μια αδράνεια της άμυνας της ,η Ρόδος, έμεινε πίσω στο σκορ. Αλλά κατάφερε πολύ γρήγορα να αντιδράσει και στο 53΄σε φάση διαρκείας στα καρέ τη Ηλιούπολης με το Φράγκο να βλέπει εκτός εστίας τον τερματοφύλακα, να δίνει δίπλα στον Πελέκη ο οποίος επιχείρησε το πλασέ, ο τερματοφύλακας βρήκε τη μπάλα με τα ακροδάχτυλα, όμως ο Γκινής που ακολούθησε την φάση με κοντινό πλασέ πέτυχε το 1-1. Όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.