9 Ιαν 2011

Ρόδος - Πανηλειακός 2-0

Μόνη πρώτη πάλι η Ρόδος. Μετά από καλή εμφάνιση και δύο εξερετικά γκολ ξέφυγε και πάλι στην βαθμολογία.
Στα πρώτα λεπτά τα ελάφια μπήκαν σαφώς επηρεασμένα μετά από όλα αυτά που έχουν προηγηθεί όλες αυτές τις μέρες. Μετά το δεκάλεπτο η Ρόδος άρχισε να πιέζει τον Πανηλειακό και στο 29' με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ ο Τοπάλης έστειλε την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι για να κάνει το 1-0. Η Ρόδος στα υπόλοιπα λεπτά προσπάθησε να τελειώσει το παιχνίδι αλλά δεν τα κατάφερε.
Στο δεύτερο ημίχρονο τα ελάφια μπήκαν δυνατά η πρώτη καλή ευκαιρία ήρθε στο 50'  με τον Μανίκα να κάνει το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. Στο 77' μετά από μπαλιά του Λιόλιου ο Κακλαμάνος βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση ,πλάσαρε τον τερματοφύλακα με λόμπα για να κάνει το 2-0.
Μετά και το δεύτερο γκολ τα ελάφια έριξαν τον ρυθμό τους μέχρι το τέλος του αγώνα.

Το σύνθημα της Κακιάς Σκάλας τα λέει όλα .

Νάτοι, νάτοι οι πρωταθλητές

Ρόδος: Σουμουλίδης, Λιόλιος, Καραγιαννίδης, Σκαρλάτος, Μανίκας, Τοπάλης (82' Ντάλτας), Ανωγειανάκης (60' Τσιφλίδης), Γ. Καντιμοίρης, Στ. Καντιμοίρης, Κεφαλούκος, Κακλαμάνος (78' Μπιμπίρης).