31 Οκτ 2010

Κόρινθος - Ρόδος 1-0

Μέτρια εμφάνιση για την Ρόδο στο πρώτο ημίχρονο, με δύο μόνο αξιόλογες ευκαιρίες από σουτ του Κακαλαμάνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο τα ελάφια μπήκαν δυνατά έκλεισαν την Κόρινθο στα καρέ της αλλά δεν ευτύχισε να σκοράρει .Είχε δύο καλές ευκαιρίες με τον Μανίκα και μια με τον Καραγιαννίδη από κοντά δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Σε μια αδράνεια της άμυνας μετά από σέντρα στο 62' ο γνωστός μας από το πέρασμά του από την Ρόδο Παυλίδης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0. Μετά το γκολ η Ρόδος πίεσε αλλά δεν κατάφερε να ανατρέψει το σκορ.

ΡΟΔΟΣ: Κραβαρίτης, Καραγιαννίδης, Τοπάλης (57' Ντάλας), Τσιφλίδης, Κεφαλούκος, Γήτας, Δάνας (67' Σκαρλάτος), Στ. Καντιμοίρης (79' Γ. Καντιμοίρης), Μανίκας, Κακλαμάνος, Λιώλιος.