25 Ιαν 2010

Συνεχίζουμε την προσπάθεια μας.

«Η άποψη μου είναι πώς μπήκαμε καλά στο παιχνίδι, έχοντας την υπεροχή με καλή κυκλοφορία και πλαγιοκοπήσαμε τον Θρασύβουλο, που ξέραμε πώς είναι μια καλά αμυντικά οργανωμένη ομάδα. Προς τα μέσα του α΄ ημιχρόνου ο Θρασύβουλος ισορρόπησε το παιχνίδι, αλλά εμείς κατορθώσαμε και σκοράραμε. Πηγαίνοντας με το 1-0 στο ημίχρονο, ξέραμε πώς είχαμε να αντιμετωπίσουμε τον αέρα στο β΄ ημίχρονο, κι είπαμε να μην μείνουμε πίσω. Δυστυχώς δεν μπορέσαμε να κρατήσουμε την μπάλα στον χώρο του κέντρου με αποτέλεσμα ο Θρασύβουλος να πάρει τον έλεγχο του παιχνιδιού και να γίνει αρκετά επικίνδυνος. Στο τέλος ρισκάραμε , κι αφού δεχθήκαμε το γκολ από στημένη φάση που το θεωρώ αδικαιολόγητο, και θα μπορούσαμε χωρίς να χάσουμε ιδιαίτερες ευκαιρίες στο τέλος παραλίγο να χάσουμε και το παιχνίδι. Σε γενικές γραμμές θεωρώ πώς είχαμε από ένα ημίχρονο με τον Θρασύβουλο .Το αποτέλεσμα με βάση και τις ευκαιρίες φαίνεται δίκαιο. Συνεχίζουμε την προσπάθεια μας. Έχω πει πώς δεν πρέπει να απογοητευόμαστε στις ισοπαλίες και τις ήττες αλλά και να ενθουσιαζόμαστε στις νίκες. Υπάρχει πολύς δρόμος ακόμα. Μόλις άρχισε ο β΄ γύρος. Έχουμε τώρα ένα πολύ δύσκολο αγώνα με την Καρδίτσα και πρέπει να είμαστε καλύτεροι από σήμερα για να κερδίσουμε».